Tarptautinės Tolerancijos diena

2020 lapkričio 23

Tarptautinio istorinio teisingumo komisija lapkričio 16-ąją kvietė minėti Tarptautinės Tolerancijos dieną Lietuvoje. Šiais metais pilietinės iniciatyvos simbolis – Tolerancijos Dėlionė. Vadinasi, nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, galime gauti piešinį ar paveikslą tam tikra tema.

Idėją padiktavo mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš mažų gabalėlių, o šie atspindi visos visuomenės paveikslą: skirtingus žmones pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, pažiūras, pomėgius, religijas, gyvenimo būdą.

Kiekviena mūsų mokyklos ugdytinių klasė gamino po vieną dėlionės dalį, kurią sujungus į vieną visumą, gavome žodį – TOLERANCIJA. Naudodami kaip tolerancijos simbolį – savo rankyčių atspaudus – kiekvienas mokinys išreiškė palaikymą siūlomai idėjai.
Žmogaus rankos yra ypatingos: jos apkabina draugą, stato tiltus į susipažinimą, kuria mūsų ateitį.

koliazas tol