Vaikų vasaros stovykla - per piliakalnius į vasarą

2017 m. paskelbti piliakalnių metais.

Balandžio mėnesį Kybartų „Rasos“ specialioji mokykla tapo Raseinių specialiosios mokyklos organizuoto projekto „Lietuva – piliakalnių kraštas“ dalyve. Šio projekto metu mokyklos mokiniams buvo suteikta galimybė dalyvauti netradicinėse pamokose ant dviejų mūsų krašto piliakalnių. Mokiniai susipažino su jų istorija, tvarkė aplinką, iškylavo. Kadangi aplankyti visų mūsų krašto piliakalnių neturėjome galimybės, šios vaikų vasaros stovyklos „Per piliakalnius į vasarą“ tikslas buvo pratęsti netradicinį mokinių ugdymą krašto piliakalniuose, suteikiant jiems istorinių, kultūrinių, gamtinių žinių, ugdant jų pilietiškumą, atsakomybę, leidžiant prisidėti prie piliakalnių ir jų aplinkos sutvarkymo ir pasijusti svarbia savo krašto dalimi bei smagiai praleisti laiką iškylaujant piliakalnių papėdėse. Stovyklos metu mokiniai aplankė Piliakalnių, Kernavės, Veliuonos, Vištyčio bei Kumelionių piliakalnius, jie dalyvavo netradicinėse pažintinėse veiklose (pvz., susitikimas su vaidilutėmis, viktorina istorijos tema, senųjų šokių mokymasis ir pan.). Prie/ant kiekvieno iš piliakalnių buvo organizuojamos talkos, kurių tikslas sutvarkyti piliakalnių aplinką (surinkti šiukšles, šakas ir kt.), o po jų mokiniai turėjo galimybę paiškylauti, užsiimti fizine veikla (žaidimais, estafetėmis ir pan.).

piliakalniai 02

piliakalniai 03

piliakalniai 04piliakalniai 05piliakalniai 06piliakalniai 07piliakalniai 08piliakalniai 09piliakalniai 10